Gdzie warto czytać o pielęgnacji?

Zapewne już dawno zauważyłaś, że internet to przeogromne źródło wiedzy wszelakiej. Możesz znaleźć materiały różnej treści i jakości, a więc subiektywne – oparte na własnych testach kosmetyków w domu lub bardziej obiektywne – merytoryczne, oparte np. na faktach naukowych. Pytanie czego szukasz? Ja kieruję się zasadą, że jeśli uczyć się i czerpać wiedzę to od lepszych od siebie, czyli osób, które specjalizują się w danej dziedzinie lub mają odpowiednio długie doświadczenie. Przecież nie da się „fajnego” kosmetyku polecić każdej Koleżance. Zachęcam Cię zatem do mojego przeglądu źródeł wiedzy kosmetycznej, które będą przydatne zarówno dla miłośniczki kosmetyków i pielęgnacji oraz profesjonalistki branży beauty:
  • blogi eksperckie – osobiście cenię sobie kilka miejsc, gdzie poczytasz o kosmetologii okiem specjalistów, a nie przypadkowych testerów. Są to np. Beauty by psychocosmetology, Kosmetologia w Polsce czy blog ekspercki Arkana;
  • czasopisma branżowe – to oczywiście lektura obowiązkowa dla profesjonalistek i nie można jej pomijać, ponieważ pozwala być na bieżąco i dokształcać się „wiedzowo”, czerpiąc z wiedzy innych praktyków branży beauty. Obecnie dostępne są e-czasopisma lub wersja tradycyjna – papierowa, więc  każdy znajdzie formę najwygodniejszą dla siebie. Polecam LNE i Cabines, które czytam od co najmniej 15 lat i bardziej zaawansowaną, naukową i niezmiennie przyjemną w odbiorze Kosmetologię Estetyczną;
  • artykuły popularno – naukowe – tutaj nie będę owijać w bawełnę i zaproszę Cię do zapoznania się z moimi artykułami o zdrowiu, holistycznej pielęgnacji i kosmetykach, które piszę bardzo chętnie dla każdej kobiety. Kilkuletnia współpraca z miesięcznikiem Zdrowie bez leków daje mi możliwość udzielania porad kosmetycznych w taki sposób, jak bym się spotkała z dobrą Koleżanką przy kawie. To jest dla mnie niezwykle przyjemna forma dzielenia się moją wiedzą i praktyką, która równoważy pracę nauczyciela akademickiego. Czasopismo dostępne jest chociażby w salonikach prasowych.
Mam nadzieję, że wybierzesz dla siebie jakieś źródło w sieci zaproponowane przeze mnie. Oczywiście nie wyczerpuje to tematu, ponieważ niejednokrotnie możesz przeczytasz wypowiedzi ekspertów na łamach czasopism dla kobiet. Natomiast ja chciałam zwrócić uwagę na regularnie tworzone treści z zakresu kosmetologii, z których sama korzystam. Przeczytaj i przekonaj się, co mam na myśli.

Leave a Comment

Przewiń do góry