Działalność charytatywna

IMG_7215-Edit

Piszą o mnie:

Jako przedstawicielka OnkoTeam, której założycielką i pierwszą koordynatorką była Katarzyna Wyszyńska rozpoczęłam współpracę z Paniami z Siemianowickiego Stowarzyszenia Amazonek „Razem”. W grudniu 2020 odbyło się nasze pierwsze – mikołajkowe spotkanie, na które przywiozłam upominki kosmetyczne – onkokosmetyki – ufundowane przez firmę Arkana. 
Z okazji Dnia Kobiet w marcu 2021 roku spotkałyśmy się, aby porozmawiać o najważniejszych aspektach pielęgnacji skóry w domu i różnych „trikach” kosmetycznych. Panie miały okazję testować linię onkokosmetyków Neuro Cannabis Therapy.
Spotkanie świąteczno – noworoczne w 2022 roku było pełne upominków w postaci onkokosmetyków na bazie oleju konopnego i makowego z firmy Arkana.
Wiosną tego samego roku poprowadziłam warsztaty praktyczne nt. Pielęgnacji skóry na wiosnę. Amazonki wykonały zabieg na twarz oraz dłonie, co jest szczególnie istotne nie tylko z powodu sezonu zimowego i grzewczego, ale również problemów skórnych, z którymi borykają się pacjenci onkologiczni. A zatem wykonałyśmy demakijaż przy pomocy pianki kanabisowej i tonizację płynem kanabisowym. Następnie nałożyłyśmy peeling enzymatyczny i wykonując ruchy okrężne delikatnie złuszczyłyśmy naskórek. Kolejnym etapem było nałożenie maski kremowej, serum i kremu kanabisowego na zakończenie pielęgnacji. Z kolei pielęgnacja dłoni obejmowała: mycie, peeling enzymatyczny, aplikację maski kanabisowej pod folię oraz wmasowanie balsamu do ciała i rąk w skórę dłoni. Efekt po użyciu onkokosmetyków był zachwycający. 
W lipcu 2022 odbyły się kolejne warsztaty praktyczne pt. Pielęgnacja naturalna. Tematem przewodnim byłam pielęgnacja oparta na mojej autorskiej linii kosmetycznej o nazwie dr Ewa Szmaj Esencje Natury, która bazuje na wyciągu z truskawki. Krótkie wprowadzenie o bogactwie składników drzemiących w tym owocu zainteresowało Panie ze Stowarzyszenia bardzo mocno, nie mówiąc już o anegdotach na temat zastosowania kwiatów, liści i owoców truskawki w medycynie chińskiej (TCM), medycynie ludowej i współczesnej medycynie akademickiej. Kosmetyki, które stworzyłam są w ponad 90% naturalne, nie zawierają parabenów, silikonów i pochodnych ropy naftowej i mają możliwie najkrótszy skład. Ich głównym zadaniem jest wsparcie bariery naskórkowej, nawilżenie skóry, łagodzenie podrażnień i szeroko pojęta ochrona antyoksydacyjna. Testy kosmetyków nie miały końca tak samo, jak moja radość. Moje kosmetyki kandydują do miana „onkokosmetyków” na podstawie trwających badań.
Przewiń do góry